Vyšetrovanie krypto podvodu za takmer 24 miliónov eur je ukončené. Prokurátor podal obžalobu

obchodnyregister 2026.07.08.

Košická prokuratúra podala obžalobu za sofistikovaný investičný podvod. Stovky poškodených prišli pri falošných obchodoch o takmer 24 miliónov eur.  

Vyšetrovanie podvodného vylákania peňazí od ľudí pod zámienkou investovania na medzinárodných finančných trhoch a do kryptoaktív ukončili. Prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) v Košiciach podal Špecializovanému trestnému súdu (ŠTS) v Pezinku obžalobu na dve fyzické a dve právnické osoby. Škoda má byť takmer 24 miliónov eur. TASR o tom informovala hovorkyňa košickej krajskej prokuratúry Jarmila Janová.

Dodala, že išlo o vyšetrovanie v skutkovo rozsiahlej trestnej veci týkajúcej sa sofistikovaného podvodného mechanizmu. Podľa obžaloby mali obvinení od februára 2015 do júla 2019 uviesť do omylu stovky poškodených v celkovo 1 032 prípadoch. Konať tak mali na území Košíc a na ďalších miestach Slovenska.

„Celková škoda, ktorú mala jedna z fyzických osôb svojím konaním spôsobiť, bola vyčíslená na 23 815 992 eur. Z tejto sumy mala sumu 17 154 995 eur spôsobiť v spolupáchateľstve s druhou obvinenou fyzickou osobou a s dvoma právnickými osobami,“ uviedla Janová s tým, že v prípade uznania viny pred súdom hrozí obvineným fyzickým osobám trest odňatia slobody vo výmere od troch do desiatich rokov.