V košickom rušňovom depe vykoľajili dva vozne. ZSSK preveruje chybu výhybky a zisťuje rozsah škôd

obchodnyregister 2026.07.26.

V košickom rušňovom depe sa pri internom posune súprav vykoľajili dva vozne. Železničiari preverujú výhybku a zisťujú rozsah prípadných škôd.  

V rušňovom depe Košice došlo v sobotu (25. 7.) popoludní počas posunu súpravy k vykoľajeniu dvoch vložených vozňov. Pre TASR to potvrdili zo Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Udalosť podľa vlakového dopravcu nemala vplyv na osobnú železničnú dopravu ani na cestujúcich.

  • V košickom rušňovom depe sa pri posune súpravy vykoľajili dva vozne.
  • Incident sa stal v sobotu dvadsiatehopiateho júla popoludní v uzavretom areáli.
  • Vykoľajenie nemalo žiadny vplyv na osobnú železničnú dopravu ani cestujúcich.

Podľa ZSSK išlo o interný posun vozidiel v areáli depa. „Predbežné zistenia smerujú k prevereniu správnosti postavenia posunovej cesty a kontroly výhybky pred posunom. Definitívnu príčinu určí až vyhodnotenie udalosti,“ uviedol pre TASR dopravca s tým, že rozsah prípadných škôd sa aktuálne zisťuje.