Jej názov bude Magnifica Humanitas – Skvelé ľudstvo.
Vatikán uviedol, že pápež podpísal text 15. mája k 135. výročiu encykliky Rerum Novarum (O nových záležitostiach). V tomto texte pápež Lev XIII. reagoval na rozvoj kapitalizmu, vykorisťovanie robotníkov či nástup socializmu a marxizmu s ich programovým návrhom ukončiť súkromné vlastníctvo výrobných prostriedkov. Encyklika patrí k základom sociálneho učenia katolíckej cirkvi.
Pápež Lev XIV. je na čele katolíckej cirkvi od vlaňajšieho mája a zatiaľ nevydal vlastnú encykliku, čo je dokument považovaný za najdôležitejší z textov, ktoré pápeži vydávajú. V októbri podpísal exhortaci Dilexi Te (Miloval som Ťa). Príprava textu sa však začala už za pápeža Františka niekoľko mesiacov pred jeho smrťou. Umelú inteligenciu označil Lev XIV. za jednu z tém svojej vlády krátko po zvolení.
Podľa médií to bude prvýkrát, čo sa pápež zúčastní na tlačovej prezentácii svojej encykliky. Text uvedú kardináli Víctor Manuel Fernández a Michael Czerny, na prezentácii vystúpi aj jeden zo zakladateľov spoločnosti Anthropic Christopher Olan a britská teologička a špecialistka na katolícku sociálnu doktrínu Anna Rowlandsová.
Čítajte viac Umelá inteligencia riadi kaviareň v Európe. Vedec: Pandorina skrinka bola otvorená