
Bombová vyhrážka adresovaná Finančnej správe sa objavila pri elektronickej objednávke zadanej v Česku a prišla cez Interpol. Všetky dotknuté budovy preveruje polícia.
Finančná správa (FS) prijala v piatok informáciu o bombovej hrozbe, ktorá bola smerovaná voči jej objektom a zamestnancom. V tejto súvislosti bezodkladne prijala preventívne bezpečnostné opatrenia, informoval hovorca FS Daniel Kováč.
- Finančná správa prijala informáciu o bombovej hrozbe.
- Vyhrážka bola nahlásená cez Interpol Praha.
- Hrozba súvisela s elektronickou objednávkou českej spoločnosti.
- Finančná správa prijala okamžité preventívne opatrenia.
Výhražný odkaz bol podľa neho slovenským orgánom postúpený prostredníctvom Interpolu Praha po tom, ako sa vyhrážka objavila v poznámke pri elektronickej objednávke zadanej českej spoločnosti. Informáciu prijalo Operačné stredisko Kriminálneho úradu finančnej správy.
„Bezpečnosť našich zamestnancov, ako aj občanov, ktorí navštevujú naše úrady, je pre nás prioritou. V spolupráci s policajnými zložkami realizujeme všetky úkony na zaistenie bezpečnosti v dotknutých objektoch a prijali sme potrebné preventívne opatrenia. Situáciu naďalej pozorne sledujeme a všetky zistenia priebežne vyhodnocujeme,“ doplnil Kováč.