Keby bol lídrom opozície Ježiš, Robert Fico by si od neho pýtal faktúru za klince (komentár Ľubomíra Jaška)

obchodnyregister 2026.05.14.

Predseda PS nemá žiadnu inú možnosť než sa dôrazne od kauzy Projekt Fórum odstrihnúť. Je dosť veľký na to, aby všetkých, ktorí od neho čakajú prehrabávanie sa v rodičovskej skrini, niekam poslal.  

Opozícia si nemôže dovoliť ani jednu ďalšiu minútu venovanú Ficovmu príbehu o rodine Šimečkovcov. Musí byť primerane drzá. Ak to nedokáže, už teraz si podpisuje veľké politické fiasko.

Všetci slušní sa utopia v bahne

Vo chvíli, keď sa pred súd kvôli extrémne vážnym obvineniam postavil Tibor Gašpar so svojou partičkou, je trestuhodné riešiť pätnásť rokov staré faktúry za mobily. Všetci útlocitní, neznesiteľne slušní a mravne nároční sa v tomto bahne definitívne utopia.

Ak sa z neho raz vynoria, staronovým premiérom bude opäť Robert Fico a oni si dajú ďalšie únavné kolo poburovania a zachraňovania slobody či demokracie. Nad hlavami všetkých svieti v zamatovo-ružovom vyhotovení obrovský transparent: „My nechceme byť ako oni!“ Však ani nie sú.

Michal Šimečkaimage
Prečítajte si tiež:

Michal Šimečka nebol a nie je premiérom. Nepremáva sa po krajine rozhadzujúc drobné svojim kamošom. Nemá doma v garáži naukladané stoličky zo štátnych inštitúcií, aby do nich posadil všetkých známych. Nekupuje si podporu koaličných poslancov. Neobjednáva si z tajných služieb staré dokumenty a inak nedostupné informácie.

Ani nevláči po štátnych návštevách frajerky. Jeho jedinou politickou silou je približne dvadsať percent voličov a miesto predsedu hlavnej opozičnej sily. Ak by na čele opozície bol hoci aj Ježiš Kristus, premiér by od neho chcel vidieť faktúru za klince použité pri ukrižovaní. Okrem toho by mu nahlas vykrikoval nemanželský pôvod…

Lepší víťaz ako nepoškvrnený porazený

Skočiť Robertovi Ficovi postupne na všetky jeho hry je trápne a trestuhodné. Opozičníci majú rozumu dosť, ale vždy akosi roztrúsene po kúskoch. Aj vedia, že ide o zástupné témy. Aj to nahlas odkryjú a skritizujú. Hneď nato sa pustia do zbytočného obhajovania a vysvetľovania.

Napriek všetkej snahe ich nikto nepočúva, pretože ich vysvetlenia sú pre poslucháčov príliš zložité. A ďalší si pred nimi z princípu zapchajú uši. Najprv sú v cudzej špine po kolená. Na konci dňa sú v nej presne po uši a už nemajú silu vytiahnuť sa hore. To všetko kvôli vlastnej ustráchanosti a mäkkýšstvu.

Marta Šimečková, Michal Šimečkaimage
Prečítajte si tiež:

Michal Šimečka nemá žiadnu inú možnosť než sa dôrazne od tejto kauzy odstrihnúť a nevenovať jej ani jedno slovo. Je už dosť veľký na to, aby všetkých, ktorí od neho čakajú prehrabávanie sa v rodičovskej skrini, niekam poslal.

Namiesto toho potrebuje spolu s ďalšími z opozície vziať veľký nepopísaný zošit a postupne do neho spisovať praktické riešenia pre lepší štát a bohatšiu budúcnosť. A na spodný okraj si môžu dopisovať, kto a za čo bude niesť zodpovednosť. Nepoškvrnený opozičný líder odstrčený Robertom Ficom späť do bezmocnosti je úplne nanič.