Hladina jednej z riek sa v priebehu niekoľkých hodín zvýšila takmer o dva metre, potom ale zase rýchlo poklesla.
V Rastatte v Bádensku-Württembersku, kde sa koná turnaj v hádzanej, zasiahol v noci na dnešok blesk priestor so stanmi. Šesť ľudí skončilo v nemocnici. Podľa úradov nie je nikto v ohrození života. Regionálna verejnoprávna stanica SWR uviedla, že popri ôsmich dospelých utrpelo zranenie 13-ročné dieťa. SWR ďalej informovala, že kvôli silnému víchru hrozilo, že stany odletia. Zo zverejnených záberov je zrejmé, že niektoré zo stanov sa zrútili a vietor ich odniesol.
Silná búrka zasiahla aj Zürich vo Švajčiarsku, kde padajúce vetvy zranili podľa portálu Blick najmenej sedem ľudí. Stav 16-ročného dievčaťa je kritický.
V Porýní-Falcku na západe Nemecka sa skokovo zvýšila hladina riek a riečok Dörsbach, Mühlbach a Ahr, ale do rána zase poklesla. Vodočet na Dörsbachu pri kláštore Arnstein v piatok o 17:00 SELČ ukazoval 27 centimetrov, o 20:45 to už bolo 1,96 metra. V ďalších hodinách ale voda klesla.
Západ Nemecka v roku 2021 zasiahli ničivé povodne, ktoré si vyžiadali vyše 180 obetí, najhoršia bola vtedy situácia v údolí rieky Ahr, kde zahynulo vyše 130 ľudí.
Nemecká meteorologická služba DWD varovala pred ďalšími búrkami, ktoré krajinu zasiahnu. Zároveň je podľa DWD nutné počítať s ďalším teplom, kedy sa teploty môžu dostať až na 38 stupňov Celzia. Piatkové maximum v Nemecku predstavovalo 38,5 stupňa, a to v bavorskom Kitzingene. V Porýní-Falckom teplota vystúpila na 38 stupňov, poznamenala DWD.