Noc plná dronov a smrti v Rusku. V Tatársku hlásia najmenej 12 obetí a desiatky zranených civilistov

obchodnyregister 2026.08.10.

Rusko hlási zostrelenie rekordných 456 ukrajinských dronov za jedinú noc. Útoky zasiahli viac ako 15 oblastí aj Krym a podľa úradov si vyžiadali obete.  

Rusko v noci na pondelok zostrelilo 456 ukrajinských dronov. Počas nočných útokov podľa ruských predstaviteľov prišli o život ľudia v dvoch oblastiach krajiny. Z Tatárskej republiky hlásia najmenej 12 mŕtvych a takmer 40 zranených. Podľa agentúry AFP ide o jeden z najsmrteľnejších útokov Ukrajiny od začiatku vojny, píše TASR.

  • Rusko tvrdí, že počas noci zostrelilo 456 ukrajinských útočných dronov.
  • Útoky dronov zasiahli približne pätnásť ruských oblastí a anektovaný polostrov Krym.
  • V priemyselnom meste Nižnekamsk v Tatársku zomrelo dvanásť ľudí pri útoku.

„Minulú noc systémy protivzdušnej obrany zachytili a zničili 456 ukrajinských dronov,“ uviedlo ruské ministerstvo obrany. Útoky sa podľa rezortu zamerali na približne 15 ruských oblasti a anektovaný Krym.

Útok na Nižnekamsk

Cieľom „masívnych“ útokov v Tatársku sa stalo priemyselné mesto Nižnekamsk, ktoré sa nachádza približne 1 600 kilometrov od hraníc s Ukrajinou. Útok podľa tamojších predstaviteľov pokračoval aj okolo 7.30 h SELČ a vyžiadal si obete na životoch.

„Podľa najnovších informácií prišlo v dôsledku nepriateľského útoku dronom v Nižnekamsku o život 12 ľudí a 39 utrpelo zranenia,“ uviedla regionálna tlačová služba vo vyhlásení, o ktorom informovali ruské štátne médiá.

Belgorod a pokračujúce boje

Pri útoku dronom na dom v Belgorodskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou zahynula jedna žena, oznámili tamojší predstavitelia.

AFP konštatuje, že takmer štyri a pol roka po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu diplomacia naďalej stagnuje a obe strany zintenzívnili svoje útoky, v dôsledku ktorých dochádza k nárastu civilných obetí.

Ruské odvetné útoky

V útokoch v noci pokračovalo aj Rusko, ktorého „masívny“ delostrelecký úder na obytnú oblasť v jednej z dedín v Charkovskej oblasti zabil päť ľudí, uviedla prokuratúra na platforme Telegram.