Nočný požiar na plavárni v Trebišove: Zasahovalo 13 hasičov, jednu osobu hospitalizovali

obchodnyregister 2026.06.28.

Nočný požiar v areáli mestskej plavárne v Trebišove spôsobil zranenie človeka a veľké škody. Vznikol na elektrickom skútri a preniesol sa do strojovne.  

TREBIŠOV: Trebišovskí hasiči zasahovali v noci na nedeľu pri požiari v objekte mestskej plavárne v Trebišove, pri ktorom sa jedna osoba nadýchala splodín horenia. Požiar vznikol na elektrickom skútri a následne sa rozšíril do strojovne plavárne. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach na sociálnej sieti.

Pre silné zadymenie zasahovali hasiči s použitím autonómnych dýchacích prístrojov. Osobu, ktorá sa nachádzala na mieste, previezli záchranári do nemocnice na ďalšie ošetrenie.

Priamu škodu predbežne vyčíslili na 25-tisíc eur. „Vďaka rýchlemu zásahu hasičov sa podarilo uchrániť technológiu a objekt v hodnote približne jeden milión eur,“ uviedli z HaZZ s tým, že príčina vzniku požiaru je predmetom vyšetrovania.