
Maďarský pár zo zoznamu najhľadanejších zločincov v Európskej únii minulý týždeň polícia zadržala na španielskom ostrove Tenerife. Muž viedol zločineckú organizáciu zapojenú do obchodovania s drogami, oznámila vo štvrtok maďarská polícia.
Maďarský pár zo zoznamu najhľadanejších zločincov v Európskej únii minulý týždeň polícia zadržala na španielskom ostrove Tenerife. Muž viedol zločineckú organizáciu zapojenú do obchodovania s drogami, oznámila vo štvrtok maďarská polícia.
Policajné riaditeľstvo v Komárňansko-ostrihomskej župe vyšetrovalo zločineckú skupinu a zaistilo niekoľko tisíc rastlín konope a viac ako 180 kilogramov marihuany.
Kľúčovú úlohu v tejto organizácii mal podľa polície 32-ročný muž. Spolu so svojou 32-ročnou partnerkou, s ktorou tvoria v súkromí pár, ušiel na neznáme miesto, aby sa vyhol stíhaniu.
Kukláči si prišli po medzinárodne hľadaného Slováka, ukrýval sa v kôlničke
Policajné komando v Bratislave zadržalo v stredu 30. apríla 2025 hľadaného 38-ročného Mareka. Je podozrivý z toho, že v Rakúsku kradol autá a z vlámania sa do viacerých nehnuteľností.
Zdroj:
FB/Po
Vzhľadom na mimoriadne veľké množstvo drog a závažnosť trestného činu boli obaja zaradení na zoznam maďarskej polície, ktorý obsahuje 50 najhľadanejších zločincov, a následne aj na zoznam v rámci EÚ.
Úspešné vyšetrovanie španielskych a maďarských úradov viedlo minulý piatok k zadržaniu maďarského páru na Tenerife. V súčasnosti sú vo väzbe a čakajú na vydanie do Maďarska.
mReportér
Zdielajte článok
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu
Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali
prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.
Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.
ZATVORIŤ