Putin hrozí úderom na citlivé miesta Ukrajiny: „Vypustili džina z fľaše.“ Moskva chystá odpoveď

obchodnyregister 2026.08.22.

Ukrajina svojimi údermi na ruské ekonomické a civilné ciele vypustila džina z fľaše. Dnes to podľa agentúry TASS v rozhovore s reportérom ruskej štátnej televízie Pavlom Zarubinom vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin, podľa ktorého Moskva primerane odpovie. Ukrajina, ktorá od februára 2022 vzdoruje ruskej invázii, podniká v sebaobrane útoky na ruské rafinérie, ako aj na sklady a logistické centrá internetových predajcov Wildberries a najnovšie aj Ozon.  

„Už som povedal, že kyjevské úrady vypustili džina z fľaše – začali útočiť na naše civilné podniky a verejne vyhlásili, že ich cieľom je zničenie ruského hospodárstva,“ povedal Putin. V tejto súvislosti tiež použil výraz, že Ukrajina otvorila Pandorinu skrinku. „Ako som povedal, svoju odpoveď dostanete,“ uviedol.

Rusko podľa Putina zaútočí na citlivé časti ukrajinskej ekonomiky. Povedal tiež, že ruské útoky sú oveľa ničivejšie než tie ukrajinské.

Video

Nočný ruský útok na Kyjev

Zdroj:
Reuters

Ruské sily zároveň útočia na ukrajinský poľnohospodársky export. Podľa Putina takéto útoky nespôsobia vo svete nedostatok potravín, pretože Rusko je schopné tento vývoz nahradiť vlastnou produkciou. „Čelíme problémom s prepravou nášho tovaru, ale tieto ťažkosti vyriešime. Na globálnom trhu nebude žiadny nedostatok,“ dodal.

Ukrajina už niekoľko týždňov podniká útoky proti skladom najväčšieho ruského internetového obchodu Wildberries. Kyjev tieto útoky vysvetľuje tým, že prostredníctvom skladov Wildberries dostáva ruská armáda bojujúca proti Ukrajine súčiastky do dronov a ďalšie zariadenia. Novým ukrajinským cieľom sa stalo aj logistické centrum ruského internetového obchodu Ozon.

Video

Ruský kolos v plameňoch: Ukrajinské drony trafili najväčší sklad Wildberries

Následky ukrajinského útoku na sklad Wildberries Koledino, veľký oblak dymu nad miestom, asi 45 km južne od ruskej Moskvy.

Zdroj:
Reuters

Ukrajina dlhodobo útočí aj na ruské rafinérie, čo vysvetľuje okrem iného snahou zabrániť dodávkam palív a mazív ruskej armáde, ako aj zámerom pripraviť Rusko o zdroje príjmov na financovanie vojny.

Témy:
Vladimir Putin
vojna na Ukrajine

debata

zdielať

zdielať

tlačiť

odoberať

mReportér

Zdielajte článok

Ľutujeme

Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali
prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.