
Odkedy Aktuality informovali o Michalovi Ficovi, Richter s nami nekomunikuje.
Keď sme v Aktualitách minulý týždeň napísali článok o tom, že premiérovho syna Michala Fica platí agentúra Smer, ktorá má príjmy zo strany Smer, a teda zo štátnych príspevkov, Robert Fico sa obhajoval viacerými spôsobmi.
Spomenul aj to, že ide o súkromnú firmu a keby mal jeho syn pozíciu v štátnej firme, bol by to iný príbeh. Menoval pritom napríklad štátny Transpetrol.
Aktuality zistili, že práve v Transpetrole má lukratívnu pozíciu Juraj Richter – syn predsedu klubu Smeru Jána Richtera. Ako člen predstavenstva si za rok 2024 v štátnej firme zarobil 180-tisíc eur.
Odkedy Aktuality informovali o Michalovi Ficovi, Richter s nami nekomunikuje. V stredu nám minulý týždeň najprv odkázal, že sme „podvodný protivládny plátok“. Vo štvrtok pred nami utekal, v piatok neodpovedal na otázky ohľadom svojho syna a v parlamente sme ho ani vtedy, ani v pondelok nestretli.
Robert Fico v roku 2024 kritizoval, že rodina Šimečkovcov čerpala štátne dotácie. Šlo podľa neho o vážny etický problém.
Pozrite si našu videoreportáž priamo z parlamentu priloženú v úvode článku.