
Pri kúpaní v multifunkčnom areáli v Levoči sa v pondelok popoludní utopil 25-ročný muž. Tragická udalosť sa stala po 15:00. Ako informovala prešovská krajská polícia na sociálnej sieti, muž sa išiel kúpať v časti určenej na vlastnú zodpovednosť.
Pri kúpaní v multifunkčnom areáli v Levoči sa v pondelok popoludní utopil 25-ročný muž. Tragická udalosť sa stala po 15:00. Ako informovala prešovská krajská polícia na sociálnej sieti, muž sa išiel kúpať v časti určenej na vlastnú zodpovednosť.

Z doposiaľ nezistených príčin sa však pod vodou dostal do problémov a utopil sa. „Napriek snahe záchranárov sa mladého muža nepodarilo zachrániť,“ uviedla polícia, ktorá sa okolnosťami tragickej udalosti zaoberá.
Meteorológovia SHMÚ o dnešnom a budúcom počasí
Zdroj:
ta3
Počas extrémnej vlny horúčav koncom júna 2026 zaznamenalo Slovensko mimoriadne tragickú bilanciu. Hoci presné štatistiky za posledné dva týždne ešte nie sú definitívne uzavreté, médiá a záchranné zložky hlásia viac ako 10 utopení, pričom len počas jedného, tzv. „čierneho víkendu“ (26. – 28. júna), vyhaslo viacero životov.
Najkritickejšia situácia bola v Bratislavskom kraji, kde polícia evidovala za víkend a dni okolo neho 8 obetí.
- Zlaté Piesky: Dvaja muži (sobota).
- Veľký Draždiak: Muž (piatok) a 86-ročný senior (nedeľa).
- Kuchajda: Muž (piatok).
- Čunovské jazero: 21-ročná žena (sobota).
- Réca (pri Senci): Muž (sobota). Vo štvrtok pri Senci našli aj telo 54-ročného muža.
Tragické prípady pribúdali aj v ďalších regiónoch Slovenska. Záchranári a polícia informovali okrem iného o týchto nešťastiach:
- Levoča: V multifunkčnom areáli sa utopil 25-ročný muž
- V stredu zase potápači na štrkovisku pri obci Komjatice v okrese Nové Zámky našli utopeného muža
- Dedinky (Dobšinská Maša): Po skoku do vody sa utopil muž (podľa polície hral úlohu alkohol)
- V okrese Komárno sa v utorok utopili dvaja ľudia, 18-ročný chlapec pri plávaní v jazere v obci Sokolce a 50-ročný muž pri plávaní na štrkovisku v Nesvadoch
- Vo vodnej nádrži Prusy (okres Bánovce nad Bebravou) sa 23. júna 2026 utopil 46-ročný muž
- 37-ročného muža bez známok života objavil v nedeľu 28. júna vo vodnej nádrži v Kanianke v okrese Prievidza počas potápania 70-ročný muž
mReportér
Zdielajte článok
