Neznámy útočník sa pokúsil bodnúť židovských obyvateľov v londýnskej štvrti Golders Green

obchodnyregister 2026.04.29.

V prevažne židovskej štvrti Golders Green v Londýne pobodal muž dvoch ľudí. Polícia ho zadržala po zásahu paralyzérom a útok vyšetruje.  

Na severe Londýna v prevažne židovskej štvrti Golders Green neznámy muž v stredu pobodal dvoch ľudí. Polícia ho zatkla, píše TASR podľa správ agentúr Reuters a AFP.

  • Neznámy muž pobodal dvoch ľudí v židovskej štvrti Golders Green.
  • Dobrovoľnícke zoskupenie Shomrim nahlásilo útok na sociálnej sieti X.
  • Útočník bežal s nožom a snažil sa bodnúť Židov na ulici.
  • Polícia pri zadržaní útočníka použila paralyzér počas zásahu v uliciach.
  • Protiteroristické jednotky zatkli v Londýne vyše dvadsať ľudí za posledný mesiac.

O útoku informovalo charitatívne a dobrovoľnícke zoskupenie Shomrim na sociálnej sieti X. Útočníka pred jeho zadržaním videli bežať s nožom a pokúšať sa bodnúť židovských občanov. Polícia pri zásahu použila paralyzér.

Britský premiér Keir Starmer označil útok za „mimoriadne znepokojujúci“. Za uplynulý mesiac zatkli protiteroristické jednotky v Londýne viac ako dve desiatky ľudí v rámci vyšetrovania útokov na objekty prepojené so Židmi.