Pozadie jedného z najhorších masakrov súčasnosti môže byť ešte obludnejšie, než ukazujú drastické zábery

obchodnyregister 2026.06.08.

V tejto oblasti môžu absolútne najviac urobiť jednotliví ľudia.  

Na Faerských ostrovoch znovu zmasakrovali niekoľko stoviek grínd či delfínov bielobokých.

Napríklad v roku 2021 usmrtili rybári vyše 660 grínd a viac než 1400 delfínov.

Hromadné zabíjanie morských cicavcov je súčasťou tradícií ostrovanov.

Pokračujú v ňom napriek tomu, že mladšia generácia sa už stavia proti takémuto spôsobu lovu.

Medzi otvorené otázky navyše patrí, ako sa vlastne zúžitkuje mäso z ulovených zvierat.

Rybári totiž neraz ulovia aj dvojnásobok toho, čo oficiálne skonzumuje zhruba 55-tisíc obyvateľov Faerských ostrovov.

Objavili sa indície, že lovci mäso v nemalej miere nestihnú spracovať a vyhadzujú ho do mora.

Skoncovať sa však zatiaľ nepodarilo ani so španielskou koridou. Každoročne tak pri býčich zápasoch pre zábavu divákov usmrtia podľa odhadov možno aj 10-tisíc zvierat.

Na strane druhej, je farizejské pohoršovať sa nad zabíjanými grindami či býkmi, ak si niekto zároveň pochutnáva na bifteku či kuracom z bitúnkov.

Podľa niektorých štúdií by bolo pre planétu optimálne znížiť spotrebu mäsa o 70 až 75 percent.

Ušetrilo by sa tak údajne okolo 40-tisíc zvierat denne a nevyplytvalo by sa obrovské množstvo prírodných zdrojov.