
V tejto oblasti môžu absolútne najviac urobiť jednotliví ľudia.
Na Faerských ostrovoch znovu zmasakrovali niekoľko stoviek grínd či delfínov bielobokých.
Napríklad v roku 2021 usmrtili rybári vyše 660 grínd a viac než 1400 delfínov.
Hromadné zabíjanie morských cicavcov je súčasťou tradícií ostrovanov.
Pokračujú v ňom napriek tomu, že mladšia generácia sa už stavia proti takémuto spôsobu lovu.
Medzi otvorené otázky navyše patrí, ako sa vlastne zúžitkuje mäso z ulovených zvierat.
Rybári totiž neraz ulovia aj dvojnásobok toho, čo oficiálne skonzumuje zhruba 55-tisíc obyvateľov Faerských ostrovov.
Objavili sa indície, že lovci mäso v nemalej miere nestihnú spracovať a vyhadzujú ho do mora.
Skoncovať sa však zatiaľ nepodarilo ani so španielskou koridou. Každoročne tak pri býčich zápasoch pre zábavu divákov usmrtia podľa odhadov možno aj 10-tisíc zvierat.
Na strane druhej, je farizejské pohoršovať sa nad zabíjanými grindami či býkmi, ak si niekto zároveň pochutnáva na bifteku či kuracom z bitúnkov.
Podľa niektorých štúdií by bolo pre planétu optimálne znížiť spotrebu mäsa o 70 až 75 percent.
Ušetrilo by sa tak údajne okolo 40-tisíc zvierat denne a nevyplytvalo by sa obrovské množstvo prírodných zdrojov.