
Diaľnice nie sú stále dokončené.
Počas vládnutia prvého kabinetu Robert Fica sa „kompetentní“ postarali o kšeft storočia.
Štát zveril vybudovanie a prevádzku mýtneho systému pre nákladné autá súkromnej spločnosti Sky Toll.
V roku 2010 až 2025 sa podľa Najvyššieho konrolného úradu na mýte vybralo 3,24 miliardy eur.
Z tejto sumy až 1,5 miliardy eur „zhltol“ samotný systém.
Navyše systém aj po 15 rokoch prevádzky vlastní súkromná firma, hoci sa predpokladalo, že ho prevezme štát.
Od 1. januára 2027 má spoločnosť Czech Toll prevádzkovať nový systém.
Hrozí, že za jeho vybudovanie opäť zaplatia občania cez štátnu Národnú diaľničnú spoločnosť.